Jak celý kurz probíhá?

Organizátorský kurz Hnutí Brontosaurus neboli OHB se skládá z pravidelných středečních večerních setkání a dvou zážitkových víkendovek. Závěrem kurzu si uspořádáš ještě vlastní víkendovku.

1️⃣ Od 18. ledna 2023 se v Malířské 6 od 18.00 do 21.00 budeme pravidelně setkávat každou středu nad jednotlivými tématy. Lekce budou probíhat formou zážitkových workshopů, přednášek a kombinace obojího. Společně projdeme organizátorská témata a leccos si vyzkoušíš i na vlastní kůži.

2️⃣ Na víkendovkách (3.–5. února 2023 & 21.–23. dubna 2023) si pak organizování zažiješ z první ruky. Uvidíš, jak vypadá typická brontosauří víkendovka, vyzkoušíš si, jaké to je vést aktivity a spolupracovat v týmu a dostaneš zpětnou vazbu a spoustu praktických tipů.

3️⃣ V průběhu kurzu společně s dalšími účastníky připravíš a realizuješ svou vlastní víkendovku pod vedením zkušeného mentora nebo mentorky.

4️⃣ Kromě lekcí a víkendovek budou v programu hned 3 další dobrovolné programy a akce, aby sis mohl/a vyzkoušet brontosauří činnosti, které po absolvování kurzu budeš mít možnost sám/sama organizovat.

5️⃣ Budeš mít možnost zúčastnit se víkendového kurzu 1. pomoci na akcích za zvýhodněný poplatek.

Pro koho je kurz určený?

Pro všechny, kteří…

➡️ chtějí organizovat zážitkové a dobrovolnické akce,

➡️ mají zájem pracovat na sobě a svých dovednostech pro organizování akcí,

➡️ se můžou pravidelně účastnit setkání v Praze (pokud jsi z Moravy, mrkni na náš kurz v Brně).

Kurz se zaměřuje především na mladé dospělé ve věku 18-30 let. Pokud ale do věkového rozmezí nespadáš, neváhej se nám přesto ozvat. Pokud ještě neznáš Hnutí Brontosaurus, tak nevadí! Rádi tě vezmeme do party 🦕

Kdy začínáme a jak to bude probíhat?

➡️ První setkání kurzu proběhne 18. ledna 2023 od 18.00 v Malířské 6 na Letné. Poté bude pokračovat pravidelně ve středu večer.

➡️ V rámci kurzu proběhnou dvě společné víkendovky. Víkendovky jsou stěžejní součástí kurzu a celé organizátorské zkušenosti a taky největší zábava. Zapiš si data už teď do diáře a zažij to s námi!

  • 3.–5. února 2023
  • 21.–23. dubna 2023

Jak je kurz zakončený a co je jeho výstupem?

Pro absolvování kurzu, ale především pro reálný přínos pro tvé organizátorské dovednosti, je důležitá tvoje účast a aktivita. Na středečních setkáních děláme docházku. Počítá se i tvá přítomnost na víkendovkách a závěrečná realizace vlastní akce v týmu. Nemusíš se ale bát, vždy se dá domluvit.

V rámci kurzu OHB můžeš získat hned 3 kvalifikace:

1️⃣ Organizátor víkendovek Hnutí Brontosaurus (OvHB) interní brontosauří kvalifikace, díky které budeš moci pod záštitou Hnutí Brontosaurus organizovat víkendové akce

2️⃣ Organizátor Hnutí Brontosaurus (OHB) – také interní brontosauří kvalifikace, díky které budeš moci organizovat nejrůznější akce od táborů po víkendovky pod křídly Hnutí Brontosaurus

3️⃣ Hlavní vedoucí dětského tábora (HVDT) – kvalifikace certifikovaná MŠMT

Pro získání kvalifikace je potřeba splnění psaného testu, závěrečný ústní pohovor a realizace vlastní víkendovky v týmu s dalšími účastníky kurzu pod vedením zkušenějšího organizátora.

Jaká je cena kurzu?

Plná cena kurzu je 1800 Kč.

Pro členy Hnutí Brontosaurus a studenty/studentky platí nižší cena 1400 Kč.