Jak celý kurz probíhá?

Organizátorský kurz Hnutí Brontosaurus neboli OHB se skládá z pravidelných středečních večerních setkání a dvou zážitkových víkendovek. Závěrem kurzu si uspořádáš ještě vlastní víkendovku.

1️⃣ Od 17. ledna 2024 se v Malířské 6 od 18.00 do 21.00 budeme pravidelně setkávat každou středu. Lekce budou probíhat formou zážitkových workshopů, přednášek a kombinace obojího. Společně projdeme organizátorská témata a leccos si vyzkoušíš i na vlastní kůži.

2️⃣ Na víkendovkách (9.–11. února a 12.–14. dubna 2024) si pak organizování zažiješ z první ruky. Uvidíš, jak vypadá typická brontosauří víkendovka, vyzkoušíš si přípravu a vedení aktivity v týmu a dostaneš zpětnou vazbu a spoustu praktických tipů.

3️⃣ V průběhu kurzu společně s dalšími účastníky a účastnicemi připravíš a realizuješ svou vlastní víkendovku pod vedením zkušeného mentora nebo mentorky.

4️⃣ Kromě lekcí a víkendovek budou v programu hned 3 další dobrovolné programy a akce, aby sis mohl*a vyzkoušet brontosauří činnosti, které po absolvování kurzu budeš mít možnost sám*sama organizovat.

5️⃣ Budeš mít možnost zúčastnit se víkendového kurzu 1. pomoci na akcích za zvýhodněný poplatek.

Pro koho je kurz určený?

Pro všechny, kteří…

➡️ chtějí organizovat zážitkové a dobrovolnické akce,

➡️ mají zájem pracovat na sobě a svých dovednostech pro organizování akcí,

➡️ se můžou pravidelně účastnit setkání v Praze (pokud jsi z Moravy, mrkni na náš kurz v Brně).

Kurz se zaměřuje především na mladé dospělé ve věku 18-30 let. Pokud ale do věkového rozmezí nespadáš, neváhej se nám přesto ozvat. Pokud ještě neznáš Hnutí Brontosaurus, tak nevadí! Rádi tě vezmeme do party. 🦕

Kdy začínáme a jak to bude probíhat?

➡️ První setkání kurzu proběhne 17. ledna 2024 od 18.00 v Malířské 6 na Letné. Poté bude pokračovat pravidelně ve středu večer.

➡️ V rámci kurzu proběhnou dvě společné víkendovky (9.–11. února a 12.–14. dubna 2024). Víkendovky jsou stěžejní součástí kurzu a celé organizátorské zkušenosti a taky největší zábava. Zapiš si data už teď do diáře a zažij to s námi!

➡️ Mrkni na všechna data v harmonogramu. 📅

Jak je kurz zakončený a co je jeho výstupem?

Pro absolvování kurzu, ale především pro reálný přínos pro tvé organizátorské dovednosti, je důležitá tvoje účast a aktivita. Na středečních setkáních děláme docházku. Počítá se i tvá přítomnost na víkendovkách a závěrečná realizace vlastní akce v týmu. Nemusíš se ale bát, vždy se dá domluvit.

V rámci kurzu OHB můžeš získat hned 3 kvalifikace:

1️⃣ Organizátor/ka víkendovek Hnutí Brontosaurus (OvHB) interní brontosauří kvalifikace, díky které budeš moci pod záštitou Hnutí Brontosaurus organizovat víkendové akce.

2️⃣ Organizátor/ka Hnutí Brontosaurus (OHB) – také interní brontosauří kvalifikace, díky které budeš moci organizovat nejrůznější akce od táborů po víkendovky pod křídly Hnutí Brontosaurus.

3️⃣ Hlavní vedoucí dětského tábora (HVDT) – kvalifikace certifikovaná MŠMT

Pro získání kvalifikace je potřeba splnění psaného testu, závěrečný ústní pohovor a realizace vlastní víkendovky v týmu s dalšími účastníky a účastnicemi kurzu pod vedením zkušenějšího organizátora/ky.

Jaká je cena kurzu?

Plná cena kurzu je 2.200 Kč.

Pro členy a členky Hnutí Brontosaurus a studenty*tky platí nižší cena 1.800 Kč.