Jak celý kurz probíhá?

Organizátorský kurz Hnutí Brontosaurus neboli OHB se skládá z pravidelných středečních večerních setkání a dvou zážitkových víkendovek. Závěrem kurzu si uspořádáš vlastní víkendovku.

1️⃣ Od 19. ledna se v Malířské 6 od 18.00 do 21.00 budeme pravidelně setkávat každou středu nad jednotlivými tématy. Lekce budou probíhat formou zážitkových workshopů, přednášek a kombinace obojího. Společně projdeme organizátorská témata a leccos si vyzkoušíš i na vlastní kůži. Jednotlivá témata našich setkání najdeš v harmonogramu.

2️⃣ Na víkendovkách 4.-6 února a 29. dubna – 1. května si pak organizování zažiješ z první ruky. Uvidíš, jak vypadá typická brontosauří víkendovka, vyzkoušíš si, jaké to je vést aktivity a spolupracovat v týmu.

3️⃣ V průběhu kurzu společně s dalšími účastníky připravíš a realizuješ svou vlastní víkendovku pod vedením zkušeného organizátora.

Pro koho je kurz určený?

Pro všechny, kteří…

➡️ chtějí organizovat zážitkové a dobrovolnické akce,

➡️ mají zájem pracovat na sobě a svých dovednostech pro organizování akcí,

➡️ se můžou pravidelně účastnit setkání v Praze, pokud jsi z Moravy, mrkni na náš kurz v Brně.

Kurz se zaměřuje především na mladé dospělé ve věku 18-30 let. Pokud ale do věkového rozmezí nespadáš, neváhej se nám přesto ozvat. Pokud ještě neznáš Hnutím Brontosaurus, tak nevadí! Rádi tě vezmeme do party 🦕

Kdy začínáme a jak to bude probíhat?

➡️ První setkání kurzu proběhne 19. ledna od 18.00 v Malířské 6 na Letné. Poté bude pokračovat pravidelně ve středu večer.

➡️ V rámci kurzu proběhnou dvě společné víkendovky. První hned 4.-6. února 2022, druhá 29. dubna – 1. května 2022. Víkendovky jsou stěžejní součástí kurzu a celé organizátorské zkušenosti a taky největší zábava. Zapiš si data už teď do diáře a zažij to s námi!

Jak je kurz zakončený a co je jeho výstupem?

Pro absolvování kurzu, ale především pro reálný přínos pro tvé organizátorské dovednosti, je důležitá tvoje účast a aktivita. Na středečních setkáních děláme docházku. Počítá se i tvá přítomnost na víkendovkách a závěrečná realizace vlastní akce v týmu. Nemusíš se ale bát, vždy se dá domluvit.

V rámci kurzu OHB můžeš získat hned 3 kvalifikace:

1️⃣ Organizátor víkendovek Hnutí Brontosaurus (OvHB) – interní brontosauří kvalifikace, díky které budeš moci pod záštitou Hnutí Brontosaurus organizovat víkendové akce

2️⃣ Organizátor Hnutí Brontosaurus (OHB) – také interní brontosauří kvalifikace, díky které budeš moci organizovat nejrůznější akce od táborů po víkendovky pod křídly Hnutí Brontosaurus

3️⃣ Hlavní vedoucí dětského tábora (HVDT)– kvalifikace certifikovaná MŠMT

Pro získání kvalifikace je potřeba splnění psaného testu, závěrečný ústní pohovor a realizace vlastní víkendovky v týmu s dalšími účastníky kurzu pod vedením zkušenějšího organizátora.

Jaká je cena kurzu?

Plná cena kurzu je 1200 Kč.

Pro členy Hnutí Brontosaurus a studenty/studentky platí nižší cena 900 Kč.